Nemecká spoločnosť CPharm podpísala zmluvu s vládou Talibanu v Afganistane. Tamojšia novopostavená fabrika bude spracovávať produkciu konope a vyrábať z nej rôzne výrobky pre nemecký trh. Nemecký bulvár poukazuje na to, že dohoda prišla v správny čas, keď chce nová nemecká vláda legalizovať marihuanu.

Afganistan sa chystá zásobovať Nemecko konopnými produktami. Oznámil to hovorca afganského ministerstva vnútra Kari Saíd Chosti ešte koncom novembra. Ako informoval nemecký bulvárny denník Bild, zmluvu podpísali s nemeckou spoločnosťou CPharm.

Bild poukazuje na to, že zmluvu podpísali v ten istý v deň, keď nová nemecká koalícia zverejnila svoju koaličnú zmluvu. Kabinet zložený zo sociálnych demokratov, Zelených a liberálov, si kladie za cieľ okrem presadzovania federalizácie Európskej únie i legalizáciu marihuany v krajine.

Z toho chcú ťažiť práve Talibovia, pričom spomínaná nemecká firma by dokonca mohla získať monopol na spracovanie konopných rastlín v Afganistane. Výmenou za to sa Nemci zaviazali postaviť továreň na spracovanie konope, mala by vraj slúžiť na produkciu medicínskych prostriedkov a mastí. Výška investície sa očakáva približne na úrovni 400 miliónov eur.

https://twitter.com/moiafghanistan/status/1463481320487723008

Výhody

Afganské ministerstvo vnútra si novú zmluvu pochvaľuje, aj keď má práve tento rezort na starosti boj proti drogám. Plánujú dokonca rozšíriť polia na pestovanie konope. „Pre nás sú dôležité investície a to, že si ľudia nájdu prácu,“ poznamenal Chosti.

(viac…)
Najnovšie autorské články