Britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi sa vo štvrtok narodila dcéra. Oficiálne ide o jeho siedme dieťa, aj keď po Londýne sa šušká o ďalších, nepriznaných. Nový člen Johnsonovej rodiny sa rozhodne nemohol narodiť v príhodnejšej dobe. Od konca októbra stíha predsedu vlády jeden škandál za druhým. V poslednom týždni to však vygradovalo do zatiaľ nevidených výšin.

Boriss Johnson má teraz na krku tri veľké kontroverzie. Keď oznámil, že pre narodenie potomka na nejaký čas zvoľní pracovné povinnosti, bralo sa to skôr ako útek pred zodpovednosťou. Vyzerá to tak, že premiér sa chce na chvíľu skryť a počkať, kým sa búrka preženie.

Najväčším škandálom je údajná vianočná párty, ktorá sa mala na Downing Street 10 uskutočniť minulý rok. V Spojenom kráľovstve vtedy platil veľmi prísny lockdown. Ľudia sú, prirodzene, naštvaní, obyčajní ľudia pomaly nesmeli vystrčiť nos z domu, zatiaľ čo politici flámovali.

Covidové peklo alebo biznisová párty?

Kauzu otvoril bulvárny denník Daily Mirror, hovorí sa o niekoľkých oslavách rôznej veľkosti. Tá najškandálnejšia sa mala odohrať 18. decembra 2020. Malo sa na nej zúčastniť 40 až 50 ľudí v relatívne malej miestnosti. Mali sa hrať najrôznejšie hry, vymieňať si darčeky a celé sa to údajne skončilo po polnoci. Jeden zo zdrojov to pre Daily Mirror popísal ako „covidové peklo“.

(viac…)
Najnovšie autorské články