AKTUALIZOVANÉ Všetci traja infikovaní pricestovali z rizikových krajín. Aktuálne sú v izolácii, epidemiológovia skúmajú ich kontakty.

Na Slovensku zachytili prvé tri prípady variantu nového koronavírusu omikron. Všetci traja infikovaní pricestovali z rizikových krajín, boli očkovaní a priebeh ochorenia majú ľahký. Informovali o tom v sobotu v Ivachnovej predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).

„Dobrou správou je, že prišli individuálnou dopravou, čiže necestovali ani vlakom, ani autobusom. Rovnako dobrou správou je, že ide o plne zaočkovaných ľudí a majú ľahký priebeh ochorenia. Podľa doterajších informácií vidíme, že u zaočkovaných ľudí je aj pri variante omikron priebeh veľmi ľahký. Samozrejme, budeme sledovať, ako sa omikron správa pri nezaočkovaných, u ktorých vidíme vyššie riziko,” skonštatoval premiér.

Podľa šéfa zdravotníckeho rezortu sa Úradu verejného zdravotníctva prihlásilo asi 150 ľudí, ktorí boli v rizikových krajinách, u spomínaných troch z nich s pozitívnymi PCR testami sa potvrdila nová mutácia koronavírusu omikron.

Najnovšie autorské články