Práve od dohody týchto spoločností si bratislavský župan Juraj Droba sľuboval urýchlené vyriešenie situácie s nedostatkom autobusových spojov v kraji.

Nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva sa s bývalým dopravcom Slovak Lines na spolupráci formou subdodávky nakoniec nedohodol. Pre TASR to potvrdili z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) s tým, že Arriva bude teda musieť čo najskôr zabezpečiť obslužnosť kraja vlastnými silami.

"Najrýchlejšie riešenie pre plné fungovanie prímestskej autobusovej dopravy by bola spolupráca oboch dopravcov. Žiaľ, obaja dopravcovia nám oznámili, že pri technických rokovaniach nakoniec k dohode nedošlo," spresnil pre TASR riaditeľ komunikačného odboru BSK Michal Feik. Na to, že sa Arriva so Slovak Lines nedohodla, upozornil aj denník Nový Čas.

Podiel vypravených spojov v regionálnej autobusovej doprave v kraji je v súčasnosti približne 75 percent, v oblasti Malaciek sa už blíži k 90 percentám. "Nedostatok spojov stále jazdí v okresoch Pezinok a Senec," poznamenal Feik.

Najnovšie autorské články