Mesto Trenčín, ktoré má na čele konzervatívneho primátora, porazilo bohatšiu Nitru aj Žilinu a bude mať príležitosť zaujať Slovensko aj Európu.

V Trenčíne sa dnes oslavuje, jedno z najmalebnejších slovenských miest bude o 5 rokov Európskym hlavným mestom kultúry. Pre Trenčín to bude veľká príležitosť.

Jeho primátor Richard Rybníček včera na Facebooku napísal: "Som hrdý a pyšný na ‚moje inžinierky a inžinierov zvedavosti‘. Bola to naozaj ‚grilovačka‘, ale urobili sme pre získanie titulu EHMK 2026 všetko, čo sme vedeli. Dali sme do toho dušu a srdce a som absolútne presvedčený, že sme neurobili Trenčínu hanbu. Bol to pre mňa silný zážitok. Ďakujem zaň."

Dnes už oslavuje, TASR jeho slová zachytil takto: "Projekt Európske hlavné mesto kultúry je ďalším článkom do mozaiky transformácie nášho mesta, ktorú sme začali pred jedenástimi rokmi. Titul nám dáva príležitosť plánované zmeny urýchliť a dokázať, že naše mesto aj región v sebe nosí obrovský potenciál stať sa moderným, otvoreným, európskym mestom." Rybníček to povedal krátko po tom, ako sa dozvedel, že Trenčín bude označený za Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026.

Najnovšie autorské články