Akademická sloboda a pluralita názorov platí aj pre citlivé témy. Týmto spôsobom by sa dala vysvetliť odozva vedenia Právnickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe na list iniciovaný a podpísaný progresívnymi študentami a akademickými pracovníkmi. Tí v ňom žiadali zvážiť ďalšiu spoluprácu s ľuďmi, ako je exministerka spravodlivosti Daniela Kovářová, za to, že si v prejave na medzinárodnej konferencii, ktorú škola usporiadala, posvietila aj na negatívne stránky feminizmu.

Vyjadrovať sa o feminizme v negatívnych súvislostiach sa dnes nenosí. V lepšom prípade vám hrozia nevraživé pohľady, v tom horšom značné komplikácie v súkromnom aj kariérnom živote. O úskaliach spochybňovania tejto doktríny sa najnovšie presvedčila aj advokátka a česká exministerka spravodlivosti Daniela Kovářová.

Odborníčka vyvolala medzi študentami rozruch po tom, ako na pôde Právnickej univerzity Karlovej univerzity v Prahe v rámci medzinárodnej konferencie Premeny právneho postavenia ženy v priebehu histórie predniesla prejav reflektujúci nielen pozitíva ženskej emancipácie, ale aj tienisté stránky tohto sociálneho javu.

Feministky vraj nakoniec ostávajú samé

Najnovšie autorské články