Pri sprísnených opatreniach trávime doma viac času. Prinášame výber filmov, ktoré sa oplatí vidieť v televízii. Slovenské národné divadlo ponúka live stream inscenácie Deklarácia závislosti a online bude aj festival Doma dobre.

PIATOK

Manželka mŕtveho muža si najme právnika (Dustin Hoffman), aby zažaloval zbrojársku firmu, ktorú viní za smrť svojho manžela. Za obžalobou sa skrýva viac, veľkú rolu zohrávajú peniaze. V Amerike o vine a nevine rozhoduje porota, preto sa musia všetci snažiť, aby si ju získali na svoju stranu. Každý to robí iným spôsobom. Film Porota je nakrútený podľa knižnej predlohy slávneho a aj u nás čítaného Johna Grishama. Snímka sa odvysiela krátko po 22. hodine.  

V minulej časti detektívneho seriálu River vyšetrovateľ zisťoval, ako to bolo s jeho zavraždenou kolegyňou Stevie, či mala milostný pomer s neznámym Hardiem. Rivera to prenasledovalo, cítil akoby istú zradu, nevedel sa s tým vyrovnať. Nakoniec bolo všetko inak a Stevie tomuto vzdelanému imigrantovi (volali ho profesor) s niečím pomáhala. Zatiaľ nevieme viac. River ale zistil, že posledný človek, s ktorým Stevie volala pred smrťou, bol sudca Tom, manžel Riverovej šéfky. Séria tým získava nový náboj, predposledná časť seriálu River – ak vydržíte – začne o 23:40 na ČT2.

Najnovšie autorské články