Podpredseda parlamentu Gábor Grendel na sociálnej sieti hovorí o možnej tajnej dohode medzi prezidentkou Zuzanou Čaputovu a lídrom opozičného Hlasu Petrom Pellegrinim. Vychádza pritom z dvoch udalostí, ktoré sa udiali začiatkom decembra. Obe zainteresované strany sú prekvapené. Úrad hlavy štátu skloňuje metódy konšpiračných médií a Pellegriniho hovorkyňa hovorí o matovičovsko-pročkovských praktikách.

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že prezidentku Zuzanu Čaputovú a predsedu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho podozrieva z tajného stretnutia, na ktorom sa mali zaoberať premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Grendel hovorí, že pár dní predtým, ako prezidentka „zvozila“ premiéra za manažovanie pandémie a v ten istý deň Pellegrini vyzval v rádiu Expres na očkovanie ľudí starších ako 60 rokov, sa obaja mali stretnúť v Prezidentskom paláci.

„Keby dolaďovali svoje najbližšie kroky v prospech opozičného lídra Pellegriniho a v neprospech premiéra Hegera, nevyzeralo by to inak,“ skonštatoval politik.

Poradcu prezidentky Zuzany Čaputovej Martina Burgra udivuje, že sa Grendel (OĽaNO) pustil do konšpirácie. Burgr v stanovisku zdôraznil, že prezidentka sa bežne stretáva s politikmi.

Je to iba domýšľavosť, reaguje poradca prezidentky

„V tom čase sa prezidentka dvakrát stretla s premiérom, z toho jedno stretnutie bolo neverejné. Rovnako neverejne sa v tom čase stretla aj s ministrom zahraničných vecí, ministrom zdravotníctva a lídrom opozičnej strany Petrom Pellegrinim. Rokovania s politikmi patria k bežnej práci prezidentky," ozrejmil poradca prezidentky.

(viac…)
Najnovšie autorské články