Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok zúčastnila na online summite o demokracii organizovanom americkým prezidentom Joeom Bidenom. Hovorila okrem iného o demokracii aj hoaxoch. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z Kancelárie prezidenta SR.

Najvyššia predstaviteľka SR sa v rámci podujatia zúčastnila na dvoch paneloch, na ktorých spolu s ďalšími lídrami prezentovala svoje vízie a záväzky, ako stabilizovať a zlepšiť kvalitu demokracie a demokratických inštitúcií.

Často sa objavujúcou témou vo vystúpeniach v súvislosti s oslabovaním demokratických režimov bolo podľa prezidentskej kancelárie šírenie hoaxov a dezinformácií na sociálnych sieťach. "Medzinárodná komunita sa musí začať intenzívne venovať boju proti hybridným hrozbám a úlohe sociálnych médií pri šírení lží a dezinformácií," uviedla Čaputová.

„Cieľom samitu je najmä spojiť sily a zastaviť eróziu demokracie a vlády práva po celom svete. Voči tlakom na demokratické hodnoty nie sme imúnni ani my, preto sa potrebujeme brániť...Iba našou neustálou aktivitou dokážeme demokraciu udržať,“ doplnila na Facebooku.

Najnovšie autorské články