Slovensko dnes zasype masívna snehová nádielka. Najviac snehu podľa predpovedí spadne na západe. Hlavné mesto niečo podobné zažilo naposledy pred takmer desiatimi rokmi. Bratislavčania vtedy vytiahli bežky. Chumelica sa začala už v noci.

Slovensko zažíva nefalšované zimné ráno. Najväčšia nádielka sa podľa meteorológov počas dňa ujde západnej časti krajiny.

Bratislava sa pripravuje na výdatné sneženie, pri ktorom môže celkovo napadnúť 20, miestami až do 25 centimetrov snehu. Magistrát obyvateľom i návštevníkom hlavného mesta odporučil, aby zvážili presuny po meste, pred individuálnou automobilovou dopravou uprednostnili mestskú hromadnú dopravu a zvážili aj prácu z domu.

Na území mesta je vydaný druhý stupeň výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). V preklade, hrozí snehová kalamita. Magistrát upozorňuje, že na komunikáciách sa medzi prejazdmi zásahovej techniky bude tvoriť vrstva snehu, čo pravdepodobne spôsobí lokálne komplikácie dopravy a tiež meškanie či výpadky spojov MHD. S preventívnymi posypmi začala samospráva už v stredu večer.

Najnovšie autorské články