Strana Sloboda a Solidarita nie je jednotná v otázke povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19. Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík je proti povinnému očkovaniu, naopak minister školstva Branislav Gröhling (SaS) bude povinné očkovanie podporovať. Obaja to uviedli po rokovaní stredajšej vlády,

„Ak budeme hlasovať o niečom takom v parlamente, tak bude ‚zelená karta‘,“ povedal Sulík. Zároveň si myslí, že pri povinnom očkovaní bude dochádzať k podplácaniu doktorov, aby nezaočkovaným ľuďom vydali potvrdenie o očkovaní. Povinné očkovanie považuje líder SaS za nešťastné.

Gröhling podľa vlastných slov dlhodobo presadzuje očkovanie ako jedinú cestu von z pandémie. Bude preto podporovať povinné očkovanie, či už pre jednotlivé profesie, alebo pre niektorú vekovú kategóriu.

Vláda v stredu schválila, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) má spolu so šéfkou rezortu spravodlivosti Máriou Kolíkovou vypracovať analýzu na schválenie povinného očkovania. Pri povinnom očkovaní rizikových skupín sa názory v koalícii rozchádzajú. OĽaNO i Za ľudí diskusiu o ňom pripúšťajú, Sme rodina je proti.      

(tasr)

Najnovšie autorské články