Len cez víkend sa stala prezidentskou kandidátkou a už dýcha na chrbát Emmanuelovi Macronovi. Pravičiarka Valérie Pécressová by podľa prieskumu mohla vyhrať celé voľby.

Dlhé mesiace prieskumy posúvali do druhého kola budúcoročných prezidentských volieb úradujúceho prezidenta Emmanuela Macrona a Marine Le Penovú. Očakávalo sa zopakovanie duelu z roku 2017, keď v druhom kole jasne vyhral Macron.

Pred pol rokom vstúpil na scénu Éric Zemmour, ktorý začal v prieskumoch raketovo rásť. Určitý čas bol dokonca na druhej priečke, ale postupne klesol a je preferenčne na podobnej úrovni ako Le Penová. Cez víkend do hry vstúpila nová hráčka.

Nová kandidátka zabodovala v prieskume

Valérie Pécressovú si v sobotu na straníckom sneme zvolili Republikáni za prezidentskú kandidátku. Hoci ešte pred pár týždňami mala v prieskumoch jednociferné preferencie, len pár dni od zisku nominácie zabodovala. Téme sme sa venovali intenzívnejšie cez víkend.

https://dennikstandard.sk/144176/macronovi-pribudla-dalsia-pravicova-superka-prezidentskou-kandidatkou-republikanov-je-valerie-pecressova/

sondáži spoločnosti Elabe pre médiá BFM TV a L'Express predbehla Le Penovú aj Zemmoura. Najviac respondentov by v prvom kole volieb dalo hlas Macronovi (23 percent). S 20 percentami nasleduje Pécressová, 15 a 14 percent sa ušlo Le Penovej a Zemmourovi.

V druhom kole však čerstvá kandidátka zabodovala. S 52 percentami hlasov respondentov by prezidentské voľby vyhrala.

(viac…)
Najnovšie autorské články