Ako zistíte, či video stojí za pozretie, ak nemôžete vidieť počet negatívnych reakcií? Aj s takou otázkou bojujú niektorí používatelia platformy YouTube, ktorým prekáža skrytý počet záporných reakcií na obsahu. Našťastie pre nich vzniklo riešenie. Nanešťastie, Google ho čoskoro v zásade obmedzí.

Sociálna sieť YouTube prišla nedávno s krokom, ktorý nepotešil značnú časť používateľov. Po novom už nie je možné vidieť počet záporných odoziev na videách. Koľkokrát ľudia stlačili tlačidlo „nepáči sa mi to“, vedia už len samotní autori dotknutých snímok.

Stránka argumentuje, že takto chce chrániť menšie kanály a začínajúcich tvorcov videí pred „negatívnymi útokmi“. Na tie sa vraj nespravodlivo zameriavali používatelia a dávali im vo veľkom množstve záporné reakcie.

„Chceme vytvoriť inkluzívne a rešpektujúce prostredie, kde majú tvorcovia možnosť uspieť a slobodne sa vyjadriť. Toto je jeden z mnohých krokov, ktoré robíme na ochranu tvorcov pred šikanou. Naša práca sa ešte neskončila a budeme v nej pokračovať,“ vyhlásila stránka.

Vráťme možnosť hodnotiť

Už počas testovania zmien si však viacerí kritici všimli, že viac by zo skrývania počtu negatívnych reakcií ťažili viaceré väčšie kanály. Napríklad účet Bieleho domu alebo samotný YouTube. Ich video Rewind 2018 sa stalo najhoršie hodnoteným videom v dejinách stránky. Dostalo takmer 20 miliónov „nepáčikov“.

(viac…)
Najnovšie autorské články