Vo Švajčiarsku by sa mala čoskoro používať samovražedná kapsula zvaná Sarco. Podľa jej austrálskeho tvorcu je veľmi komfortná. Zariadenie fungujúce na báze plynu vyrobili za pomoci 3D tlače. Eutanáziu, ktorá je v tejto krajine legálna, iba v minulom roku podstúpilo 1 300 ľudí.

Vo Švajčiarsku prešla schvaľovacím procesom takzvaná samovražedná kapsula. Oznámil to vynálezca tohto nevšedného zariadenia, austrálsky doktor Philip Nitschke, prezývaný aj Doktor smrť.

Zariadenie o niečo menšie ako auto vyrobili vo forme kapsule a pomocou 3D tlače. Záujemcu o eutanáziu, ktorý do nej vlezie celým telom, najprv uspí a neskôr úplne usmrtí za približne päť až desať minút tým, že rapídne zvýši množstvo dusíka, čo vedie k údajne bezbolestnému uduseniu.

Prístroj Sarco (skratka pre sarkofág) je navrhnutý tak, aby sa dal odtiahnuť na miesto podľa preferencie používateľov, napríklad do idylického vonkajšieho prostredia. Obsahuje tiež biologicky odbúrateľnú samostatnú kapsulu, ktorú možno oddeliť od základne, aby mohla slúžiť ako rakva.

Najnovšie autorské články