Blue.grandma, dr_monicka či andrej.ondrejka sú instagramové profily, ktoré ich správcovia nevyužívajú na zavádzanie alebo šírenie zbulvarizovaných informácií. Svoj titul influencer využili naplno k tomu dobrému a snažia sa to šíriť ďalej.

Na Instagrame je veľa influencerov, ktorých by sme mohli definovať hlavne tým, že majú silu ovplyvňovať správanie a názory druhých. V posledných rokoch vidíme aj mnoho takých, ktorí svoje postovanie poňali ako biznis, ponúkajú rôzne značky a odporúčajú ich ďalej. Našťastie, nájdeme aj influencerov, ktorým nejde až tak o prestíž a peniaze. Štandard vám predstavuje profily, v ktorých sa títo ľudia venujú rôznym oblastiam a chcú svojím profilom a príspevkami vzdelávať, potešiť a motivovať ostatných.

Blue.grandma

Prvý profil, ktorý by som zaradila medzi tie pozitívnejšie na Instagrame, je určite blue.grandma. Podľa názvu by človek povedal, že ide o zahraničný profil, no opak je pravdou. Za týmto profilom sa skrýva Marek Pupák, ktorý už dlhšie dokumentuje svoju starú mamu a ich medzigeneračný vzťah. Profil má viac ako 21-tisíc sledovateľov.

Poznávacím znamením Marekovej babky sú jej modré vlasy, o ktoré sa stará práve jej vnuk. Dobro a pokora, ktoré vyžaruje z tejto modrovlasej babičky, je cítiť pri každom zverejnenom videu či fotke. Marek na tento profil pridáva príspevky z každodenných udalostí, ktoré spoločne zažívajú počas všedných i sviatočných dní. Ide o malé veci, ktoré vždy vedia vyčariť úsmev na tvári. Pod príspevkami sa mnohokrát ľudia vyjadrujú, že im Marekova babka pripomína ich starú mamu, ktorú už niektorí nemajú, a vďaka nej a tomuto profilu sa cítia k svojim starým rodičom bližšie.

K posledným príspevkom patrí ten, ako blue.grandma dostala mikulášsky balíček. Radosť neskrývala, dokonca ju to dojalo. Jeden z príspevkov sa venoval aj očkovaniu, keď sa stará mama dala tretíkrát zaočkovať.

(viac…)
Najnovšie autorské články