Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR sa v pondelok venovala virálnemu videozáznamu, v ktorom sa nemenovaný Slovák vo švédskom supermarkete vysmieval našej povinnosti nosiť rúška a respirátory, pričom akcentoval, že v tejto škandinávskej krajine sa nič také počas pandémie nevyžaduje. Mužom zákona prekážalo, že z kontextu vraj vynechal jednu dôležitú vec. Skôr ako on sa však argumentačného faulu dopustila samotná polícia.

Slovenským internetom nedávno obletelo virálne video, ktorého hlavným posolstvom bolo poukázať na príklade Švédska na zbytočnosť nosenia rúšok a respirátorov ako ochrany proti prenosu ochorenia COVID-19.

Jeho autorom je Slovák, ktorý v tejto severskej krajine vstupuje do bližšie neidentifikovateľného supermarketu a neskôr sa v ňom niekoľko minút prechádza. Počas toho opakovane zdôrazňuje nezmyselnosť ochrany dýchacích ciest, pričom balansuje na hrane vulgárnosti, cynizmu a výsmechu.

„A tam najviac ohrozená babička aj dedko. Už sú ohrození. Tak sú ohrození, že sú to určite posledné sekundy ich života,“ vraví napríklad strojca videa, pričom smartfónom nakrúca starší pár dôchodcov bez rúšok. „Všetci nezodpovední. Ja myslím, že oni j**ú na život, sú to hlupáci, ježišmária,“ pokračuje neskôr.

Najnovšie autorské články