Lídri európskej tvrdej pravice sa opäť pokúšali utužiť spoluprácu. Matteo Salvini na stretnutí vo Varšave chýbal. Podobné pokusy už niekoľko rokov opakovane zlyhávajú. Strany sú príliš rôznorodé.

Dohoda sa týka otázok o suverenite a migrácii. Lídri európskych pravicových a nacionalistických strán hovorili v sobotu vo Varšave o spoločnom hlasovaní v Európskom parlamente (EP) v otázkach suverenity a imigrácie. Na schôdzke však neuzavreli oficiálne spojenectvo, informuje agentúra AFP.

Na rozhovory prišli podľa organizátorov zástupcovia 13 politických strán. Hostiteľom bol predseda poľskej vládnej pravicovej populistickej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyňski. Účastníkmi boli tiež maďarský premiér Viktor Orbán, francúzska krajne pravicová politička Marine Le Penová či šéf španielskej strany Vox Santiago Abascal.

V spoločnom vyhlásení zúčastnení politici odmietli myšlienku „Európy ovládanej samozvanou elitou“ a zdôraznili, že „len zvrchované inštitúcie štátov majú úplnú demokratickú legitimitu“.

Najnovšie autorské články