4. decembra, 07:01

Leidenfrost o novom rakúskom kancelárovi Karlovi Nehammerovi

Leidenfrost o novom rakúskom kancelárovi Karlovi NehammeroviKarl Nehammer sa usmieva počas tlačovej konferencie po rokovaní predsedníctva najsilnejšej parlamentnej strany ÖVP vo Viedni v piatok 3. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Krátky rozhovor o novom kancelárovi Rakúska Karlovi Nehammerovi. Aký je to politik, čo si myslí o korone a prečo sa vlastne stal kancelárom? Odpovedá Martin Leidenfrost.

Trochu v tom strácame prehľad, kancelári sa vám v poslednej dobe nejako často menia, kto je ten nový Nehammer?

Je to piaty kancelár za štyri roky. Je to 49-ročný doterajší minister vnútra Karl Nehammer. Ide o bývalého vojaka, ktorý sa aj v politike profiloval tým, že vie poslúchať nadriadených (doteraz: Sebastiana Kurza) a kopať do podriadených (doteraz: do občanov).

Charakterizujte nám trochu jeho osobnosť.

Strohý retorický antitalent, ktorý sa živil dlhé roky ako tréner rétoriky. Majstrovsky polarizoval spoločnosť svojou nemilosrdnou koronapolitikou.

Čo to znamená? Akú rolu hral počas masových demonštrácií proti vládnej koronapolitike?

Predviedol sa. Porušovateľov opatrení označil za „ohrozovačov života“, mnohé demonštrácie proti opatreniam dal zakázať, naposledy nadával odporcom povinného očkovania do antisemitov a dal niektorých zatknúť.

Médiá to zrejme ocenili, akú má ale popularitu medzi voličmi? Prečo sa vlastne stal kancelárom?

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.