Táto zvláštna rada zaznela priamo od predsedu parlamentu v pléne Národnej rady.

Slová šéfa Sme rodina bolo počuť v rámci ilustrácie toho, čo všetko sa dá s 500-eurovým bonusovým šekom za očkovanie, o ktorom sa momentálne rokuje, urobiť. Predtým vymenoval napríklad zakúpenie obedového menu v reštaurácii či podarovanie poukazu vnukovi.

Kollár je veľkým obhajcom spomenutého opatrenia a tvrdí, že ak za neho opozícia nezdvihne ruku, okradne 870-tisíc dôchodcov o 500 eur.

Očkovací preukaz, ktorý odobrila vláda a ktorý by mal na druhej strane pomôcť aj prevádzkam, si ale zatiaľ dostatočnú podporu v parlamente nezískal. Námietky majú koaličné aj opozičné strany.

Minister financií Igor Matovič (OĽNO), ktorý s touto ideou vyrukoval, na to zareagoval návrhom na ďalší bonus. Seniorom bez rozdielu chce dať 100 eur na zdražujúce energie.

Obe opatrenia by mohli ochudobniť štátnu kasu o viac než 600-miliónov eur.

Matovič: Nádej na 600 eur pre dôchodcov stále žije

Nádej na 600 eur pre dôchodcov, teda 500 eur za očkovanie a 100 eur na energie, stále žije. Vyhlásil to minister financií Igor Matovič (OĽANO) v piatok po tom, ako plénum schválilo, že návrh na poukazy za očkovanie prerokuje v tzv. zrýchlenom režime. Matovič verí, že sa nájde sociálne cítenie v strane Hlas-SD. Jej líder Peter Pellegrini tvrdí, že návrh nepodporia ani v prvom čítaní.

Matovič skonštatoval, že sa nespolieha na to, že by niektoré opozičné poslanecké kluby zvážili svoje hlasovanie. "Ale naďalej verím, že sa nájde sociálne cítenie v strane Hlas – sociálna demokracia, lebo v prípade, ak by tento návrh nepodporili, tak by sa ukázalo, ako to v skutočnosti myslia s dôchodcami, ako to v skutočnosti myslia so zúfalými zdravotníkmi v nemocniciach, ako to v skutočnosti myslia s tými dotknutými podnikateľmi, kde by tie peniaze mali skončiť," poznamenal minister financií.

Igor Matovič. Foto: TASR/Jakub Kotian
(viac…)
Najnovšie autorské články