1. decembra, 09:45

Líderka progresívcov Bihariová: Húlenie tu má silnú tradíciu. Marihuana ma sprevádzala aj v dospelosti

Líderka progresívcov Bihariová: Húlenie tu má silnú tradíciu. Marihuana ma sprevádzala aj v dospelostiIrena Bihariová. Foto: Facebook

Progresívne Slovensko sa opäť pridáva k diskusii o miernejších trestoch pre konzumentov marihuany. K skúsenostiam s touto drogou sa priznala predsedníčka Irena Biahriová. Podľa progresívcov to povedie k odtabuizovaniu témy.

Predsedníčka mimoparlamentého Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová sa na sociálnej sieti priznala k fajčeniu marihuany. Nie je podľa nej správne vytvárať názor, že v jej mladosti táto droga na Slovensku nebola.

„My, gymnaziálna mládež, sme boli experti v tom, že dokážeme vyrobiť bongo z čohokoľvek a ubaliť kdekoľvek. Nebola som síce black widow, ktorá by potrebovala marihuanu denne. Nikdy som ju nekupovala ani nezhromažďovala, ale isteže ma sprevádzala celú mladosť, a občas aj v dospelosti,“ píše Bihariová.

Táto skúsenosť z nej vraj neurobila „nijakého feťáka“. Vysoké tresty za držbu tejto drogy považuje za neprimerané. Kým sa k jej užívaniu nepriznajú osobnosti spoločenského života, bude sa podľa nej táto téma tabuizovať.

„Ono sa to nezmení, kým sa nezačnú k marihuane úprimne priznávať aj elity, aj intelektuáli/ky, aj novinári/ky, politici/čky, lekári/ky či akokoľvek mienkotvorní ľudia. Húlilo sa predsa bežne na právnických internátoch aj na najfajnovších súkromných školách. Hulili tí, ktorí sú dnes novinári, aj mnohí tí, ktorí sú dnes politici, lekári či policajti,“ pokračuje politička.

V hre je návrh z koalície

Dekriminalizovanie marihuany je v podmienkach Slovenska pálčivou témou. Politické strany sa zhodujú, že tresty za držbu tejto drogy sú privysoké. Časť poslancov za OĽaNO prišla s návrhom na ich zníženie. Chcú docieliť, aby ľudia, ktorí marihuanu užívajú pre vlastnú spotrebu, neboli trestne stíhaní. Štát by mal podľa nich rozlišovať medzi bežnými užívateľmi marihuany a dílermi.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.