Vianoce sú sviatkom pokoja, keď sa stretne celá rodina. To je aj motto, ktorým sa riadi nezisková organizácia Úsmev ako dar: Aby rodina zostala spolu. Presne na Štedrý deň sa odvysielal benefičný koncert Úsmevu ako dar. Ide už o 39. ročník, ktorý sa už druhý rok konal za veľmi prísnych pandemických opatrení.

Po vlaňajšom ročníku, keď sa na koncerte nemohli stretnúť chlapci a dievčatá z centier pre deti a rodiny, sa to tento rok podarilo aspoň trom centrám. Ich počet sa musel skresať pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu. Napriek tomu organizátorov potešilo, že sa to umožnilo aspoň trom. Veď ide o podujatie, na ktoré sa deti tešia celý rok. Mnohé z nich sa už navzájom poznajú, lebo sa pravidelne stretávajú buď na letných táboroch, alebo na tomto benefičnom koncerte.

"Organizácia takého podujatia je náročná, no pre event manažéra je to radosťou, hlavne v dnešnej dobe. Som rada, že sa nám to podarilo a je to jedna z posledných výrob tohto roka. Bolo mi cťou mať za sebou tím ľudí, bez ktorých by takéto podujatie nebolo možné," opisuje Kristína Móriová, event manažérka Úsmev ako dar.

Pred začiatkom podujatia vládla medzi deťmi dobrá atmosféra. „Teším sa na koncert. Minulý rok na ňom vystúpili aj moji obľúbení speváci, takže mám radosť, že niektorých budem môcť vidieť naživo. Smutná som len z toho, že sa na koncert nedostali aj iné centrá,“ povedala pre Štandard mladá slečna z Centra pre deti a rodiny Štúrovo. Pred pandémiou sa na koncerte bežne stretlo skoro tisíc detí, ktoré po koncerte čakala diskotéka. Tento rok to bolo však iné.

Moderátori koncertu Juraj Bača a Katarína Brychtová. Foto: Jana Liska Photography
Najnovšie autorské články