Doterajšieho generálneho riaditeľa sociálnej siete Twitter Jacka Dorseya nahradil na vedúcej pozícii Parag Agrawal. Nový šéf sociálnej siete sa však nestihol príliš ohriať a už musí čeliť kontroverzii. Kritika voči Agrawalovi prišla z prostredia americkej Republikánskej strany, ktorej členovia ho obviňujú z rasizmu. Riaditeľ Twitteru však konštatuje, že vo svojom staršom príspevku len citoval komika, ktorý poukázal na odsudzovanie celých skupín ľudí.

Už počas svojho prvého dňa v kresle generálneho riaditeľa Twitteru musí Parag Agrawal riešiť kontroverziu. Republikánski politici upozorňujú na jeho staršie vyjadrenia, ktoré podľa nich nie sú v poriadku.

Odkazujú na tweet, ktorý Agrawal uverejnil v roku 2010. V ňom píše: „Ak nebudú robiť rozdiely medzi moslimami a extrémistami, tak prečo by som mal ja robiť rozdiely medzi belochmi a rasistami?“

Podľa britského denníka Independent prišiel prvý podnet od pravicového portálu Breitbart, ktorý obvinil nového riaditeľa Twitteru, že nekriticky prebral dotknuté vyjadrenie. A teda, Agrawal vraj súhlasí s daným tvrdením, že nie je dôvod rozlišovať medzi bielymi ľuďmi a rasistami.

Najnovšie autorské články