Ako sa pandemické autority mýlili: očkovaní vírus nešíria, hospitalizácií pri tretej vlne bude najviac tisíc

Vladimír Lengvarský a vpravo lekár Peter Sabaka. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Slovensko okrem zdravotnej pandémii čelí aj pandémii informačného chaosu. Aj napriek rozšírenému presvedčeniu, že ho spôsobujú výlučne dezinformátori zo sociálnych sietí, platí, že do neho prispeli aj ľudia, ktorí ho mali upratať. Pripomeňme si niekoľko prípadov, keď zdravotnícke, analytické a aj politické elity ponúkali v súvislosti s treťou vlnou covidové správy, ktorým previerka času po niekoľkých týždňoch vystavila tú najhoršiu známku.

Moderná spoločnosť ako taká vo veľkej miere stojí a padá na dôvere k odborníkom. Hoci si to častokrát ani neuvedomujeme, do ich rúk sa vkladáme denne. Platí to pri požiadavke na náš nový účes, výmene komponentu na aute, uzatváraní zmlúv alebo pri zdravotnom probléme.

Tomáš Dugovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]