V Spojených štátoch amerických útočia na obchodné domy skupiny zlodejov, v niektorých prípadoch až o sile niekoľkých desiatok osôb. Niektorí to nazývajú rabovanie, podľa iných však ide o organizovaný zločin. Zameriavajú sa na luxusný tovar či lekárne.

Na miesto dorazia väčšinou v kradnutých autách a následne sa vovalia do predajne. Výklady ničia páčidlami alebo kladivami. Berú čo najviac tovaru a následne utekajú na motorových vozidlách z miesta činu. Takýto modus operandi v súčasnosti trápi amerických obchodníkov.

Prvou lastovičkou v štáte Kalifornia bolo ničenie a vykrádanie obchodov na Námestí jednoty v meste San Francisco. To sa udialo v piatok 19. novembra, keď väčšia skupina zlodejov rozbíjala a vykrádala luxusné obchody v tejto oblasti. Zamerali sa na predajne Louis Vuitton, Dolce & Gabbana či Fendi. Polícia potvrdila zadržanie šiestich podozrivých.

Deň nato, 20. novembra, nasledovalo rabovanie obchodného domu Nordstorm v kalifornskej obci Walnut Creek neďaleko San Francisca. Vo večerných hodinách do budovy nabehlo niekoľko desiatok ľudí (odhady hovoria až o 80 osobách) a vylúpilo viacero predajní. Popritom napadli trojicu zamestnancov obchodného centra.

https://twitter.com/JodiHernandezTV/status/1462284757434175488

Okuliare, oblečenie i náradie

Pokoj nebol ani v nedeľu. Skupina štyroch zlodejov vybielila obchod Lululemon v meste San Jose. V rovnakom čase väčšia skupina osôb vykradla obchod so slnečnými okuliarmi v nákupnom centre Westfield Valley Faire.

Pondelok 22. novembra udreli zlodeji na obchodný komplex The Grove v meste Los Angeles, ktorého súčasťou je aj centrum Nordstrom. Lúpežníkov bolo aspoň dvadsať. Tentokrát sa zamerali na obchody s oblečením.

(viac…)
Najnovšie autorské články