Minister financií a expremiér Igor Matovič (OĽaNO) si nemyslí, že sa zlá epidemiologická situácia do Vianoc zlepší. Lockdown sa preto podľa neho bude predlžovať. Rozhodnúť však o tom bude musieť vláda. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Boj s pandémiou podľa Matoviča zatiaľ zvládame, nevyčnievame spomedzi okolitých krajín, no mohlo to byť lepšie. Z pohľadu počtu obetí a ekonomických dôsledkov však hovorí o zbytočných škodách.

Školy sú semenišťom covidu

Tvrdí, že vždy počúval názory odborníkov a tí podľa jeho slov radili zatvoriť školy teraz. Nepristúpenie k tomuto kroku označil za chybu. Skonštatoval, že máme dvakrát viac pozitívnych medzi školopovinnými deťmi ako inde. Školy označil za "semenište covidu" a deti odtiaľ následne infikujú svojich rodičov. „Zbytočne sa tam podkúrilo pod kotlom,“ zdôraznil.

Kritizoval pritom koaličnú SaS, ktorá podľa jeho slov zatvorenie škôl vetovala. "My sme tým pádom nemohli ani hlasovať, lebo sa hodili o zem a hrozili, že odídu z koalície," podotkol.

Negatívne vníma aj to, že sa ustúpilo z opatrení a deti nemuseli nosiť v škole rúška. Hovorí o nezodpovednom rozhodnutí. Na otázku, či sa školy plošne od Nového roka zatvoria, odpovedal, že nechce predbiehať.

Prehrali sme boj s antivaxermi

Matovič na otázku o povinnom očkovaní povedal, že je za to, aby sme sa ľudí pokúsili motivovať k očkovaniu, keďže sme prehrali boj s antivaxermi. „Nemáme právo tlačiť na ľudí, ktorí sa nechali oblbnúť antivaxermi,“ prízvukoval. Aj preto v súčasnosti navrhuje preukaz v hodnote 500 eur pre ľudí nad 60 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať troma dávkami vakcíny. Priznal, že tým priamo oslovujú voličov Fica a Pellegriniho.

(viac…)
Najnovšie autorské články