Predsedníčka mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Irena Bihariová podporuje povinné očkovanie. "Nie je to žiadne nóvum, malé deti dávame povinne očkovať. Kým to nebolo zahltené dezinformáciami, nikto s tým nemal problém," povedala v diskusnej relácii V politike na TA3.

Vláda boj s pandémiou nového koronavírusu nezvláda. Súčasný lockdown je nesystémový, riešeniu situácie nepomôže. V nedeľnej diskusnej relácii sa na tom zhodli lídri mimoparlamentných strán PS, KDH a SNS. Úplne jednotní však nie sú napríklad v otázke povinného očkovania.

Bihariová: Aká vláda, taká pandémia

"Aká vláda, taká pandémia. Ilustruje jej zbabelosť," povedala predsedníčka PS Irena Bihariová. Podporuje povinné očkovanie nad 18 rokov, v niektorých zdravotných prípadoch však odporúča konzultovať podanie vakcíny s lekárom. Pripomenula, že ani v tretej vlne nie je dohodnutý odškodňovací systém, voči návrhu 500-eurovému bonusu z dielne ministerstva financií má výhrady. Návrh reformy zdravotníctva nevníma ako zlý, podporuje skôr dobudovanie Rázsoch ako kúpu súkromnej nemocnice.

Majerský: Lockdown je mačkopes

Šéf KDH Milan Majerský označil súčasný lockdown za "mačkopsa", zmysel by podľa neho mal, keby v tejto situácii platil spravodlivo pre všetkých. "Ak chce vláda vyhovieť len niekomu, nevyhovie nikomu," skonštatoval Majerský. Je presvedčený, že by pomohlo zatvorenie celej krajiny vrátane ekonomiky.

Milan Majerský. Foto: TASR/Milan Kapusta

Dôraz kladie na očkovanie. Návrh ministra financií Igor Matoviča (OĽaNO) kritizuje vrátane možného výpadku miliónov eur ročne pre samosprávy. Zdôrazňuje potrebu zvýšenia platov zdravotníkom. Za najpodstatnejšiu považuje reformu zdravotníctva, avšak nie v podobe, v akej je navrhnutá.

(viac…)
Najnovšie autorské články