Pravidelná rubrika o technológiách, aplikáciách a novinkách zo sveta smartfónov a inej elektroniky.

V minulosti bolo počúvanie rozhlasu limitované fyzikálnymi možnosťami rádia. Naladiť niektoré frekvencie vyžadovalo osobitnú zručnosť. V dnešnej dobe je väčšina vysielaní dostupných cez internet, pričom jeho dosah je celosvetový.

Možno ste nejaký čas ako študent či po škole žili niekde vo svete a zvykli počúvať nejakú rozhlasovú stanicu vo Washingtone, Texase či v Berlíne. Alebo si počas dovolenky zvykli na taliansku hudbu a nekonečné dolce vita z éteru, to všetko máte teraz na dosah vo vašom vrecku.

Radio Garden združuje tieto možnosti do jednej aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť do smartfónu s operačným systémom Android alebo iOS. Takisto je k dispozícii webová verzia, ktorú však podporujú len niektoré prehliadače.

Nepotrebuje ani vašu polohu

Aplikácia Radio Garden je dostupná bez akejkoľvek registrácie. Pri spustení vás požiada o povolenie používania polohy zariadenia, ale aj bez nej je plne použiteľná. Ak sa predsa len rozhodnete povoliť používanie polohy, Radio Garden automaticky nájde najbližšie rádio vo vašom okolí.

(viac…)
Najnovšie autorské články