5. decembra, 08:31

Neuznaná mariánska svätyňa v Ríme je silný príbeh obrátenia, ľudovej i pápežskej úcty

Neuznaná mariánska svätyňa v Ríme je silný príbeh obrátenia, ľudovej i pápežskej úctyPútnici v rímskej mariánskej svätyni pod kaplnkou. Foto: autor

K údajnému zjaveniu Panny Márie došlo neďaleko pútnického miesta Tri fontány, kde mal zomrieť mučeníckou smrťou svätý Pavol. Hoci nie je natoľko známe, rozpráva pozoruhodný príbeh. Ide o kontroverzné, súkromné zjavenie, no napriek tomu sa toto miesto teší obľube medzi ľudom i niektorými pápežmi.

Komunista a protestant Bruno Cornacchiola nenávidel katolícku cirkev a chcel zavraždiť pápeža. Na jar roku 1947 sa všetko zmenilo neďaleko miesta, kde podľa tradície zavraždili svätého Pavla. Zjavila sa mu vraj Panna Mária s týmto odkazom:

„Som tá, ktorá je v Božskej Trojici. Som Panna Zjavenia. Prenasleduješ ma, no to už stačilo. Vráť sa do svätého ovčinca, nebeského dvora na zemi. Poslúchaj cirkev, poslúchaj autoritu. Poslúchni a hneď zanechaj túto cestu, ktorou si sa vydal, a kráčaj v cirkvi, ktorá je pravda, a tak nájdeš pokoj a spásu. Mimo cirkvi, ktorú založil môj Syn, je temnota a záhuba. Vráťte sa, vráťte sa k čistému prameňu evanjelia, ktorým je pravá cesta viery a posvätenia, ktorá je cestou obrátenia.“

Mariánska svätyňa stále čaká na oficiálne uznanie cirkvi

Pútnické miesto sa nachádza na vŕšku v rámci rímskeho mestského parku v modernej štvrti. Pred ním je parkovisko a autobusová zastávka, a tak je pomerne ľahko dostupné. Veriaci a pútnici vo svätyni nájdu kaplnku nad malou jaskyňou, myšlienky rôznych rímskych biskupov o Ježišovej Matke, množstvo ďakovných dosiek za vyslyšanie modlitieb aj od veľvyslanca Srí Lanky, ako aj sochu svätého Maximiliána Kolbeho. V krátkom tuneli za svätyňou približujú históriu miesta novinové výstrižky a články, ktoré sa striedajú s ďakovnými odkazmi veriacich za vyslyšanie modlitieb.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.