Plošný zákaz verejných bohoslužieb nepovažujeme za primeraný v situácii, keď zostáva množstvo iných oblastí života otvorených – a žiadame jeho čo najskoršie odvolanie, uvádzajú vo svojom stanovisku slovenskí katolícki biskupi.

Po tlačovom brífingu, na ktorom bol oznámený nový lockdown spojený s plošným zákazom verejných bohoslužieb, sa členovia Konferencie biskupov Slovenska (KBS) stretli online. Vo svojom stanovisku konštatovali, že opätovný lockdown je veľkým sklamaním.

„Konferencia biskupov Slovenska od začiatku pandémie podporovala tak dodržiavanie opatrení, ako aj očkovanie pre všetkých, ktorým to zdravotný stav dovoľuje. Pretože nám záleží na každom ľudskom živote, na situácii nemocníc a pretože vidíme vyčerpanie zdravotníkov, prijali sme už mnoho obmedzení a trpezlivo všetkých motivujeme k zodpovednosti,“ uviedli biskupi.

Zdôraznili, že bol daný prísľub, že verejné slávenie bohoslužieb už nebude zakázané. Ako uviedli, lockdownu aj plošnému zákazu verejných bohoslužieb bolo možné sa vyhnúť.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.