Komentátori a tiež expredseda KDH Alojz Hlina vyčítajú konzervatívnemu prostrediu, že pri „kauze Taraba“ nezatlačili s rovnakou intenzitou ako pri „kauze Tkačenko“. Hoci v Štandarde sme oba prípady pokryli približne rovnako spravodajsky a bez zbytočných emócii, existoval dobrý dôvod – možno to bola chyba – sa práve z úcty k neplnoletej Emme Čaputovej držať vzad. V tomto škandále totiž zostal nepomenovaný jeden dôležitý vinník. Pokúsim sa to napraviť.

Poslanec Tomáš Taraba sa zdieľaním fotografie dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej naozaj zachoval grobiansky, čo bolo za čiarou nielen pre každého slušného, ale aj poloslušného politika.

Lenže nebol to on, kto predhodil slečnu Čaputovú šakalom. On bol totiž jedným z tých šakalov. Davu ju ešte predtým predhodil ktosi iný. 

Taraba na sociálnej sieti zverejnil fotografiu mladej modelky, no nemenoval ju a ani neuviedol, čo si o nej má jeho facebooková bublina myslieť. Pravdaže, kalkuloval s tým, že všetci vedia, o čo ide, a rovnako vedia, ako „treba“ reagovať. Ako je to možné? Predchádzal tomu totiž dôležitý kontext.

Hoci je Emma Čaputová neplnoletá, posledné mesiace sa stala objektom veľkého záujmu médií, a to nielen bulvárnych. Ekonomický týždenník Trend dokonca písal o tom, že „Čaputovej dcéra sa stala tvárou kozmetickej značky“. Okolo jej znamienka vznikla tiež zvláštna debata, kde sa novinári predháňali, kto vznešenejšími slovami pomenuje, že takáto „chybička krásy“ je v skutočnosti prejavom jedinečnej estetiky a príťažlivosti, akoby si to každý ctihodný muž mal dať príkazom. Miestami to pôsobilo až trápne.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.