Robert Fico (Smer-SD) natočil dve videá, v ktorých poukazoval na neopodstatnenosť povinného očkovania proti koronavírusu. Vakcína vraj nechráni pred kolapsom nemocníc. Ministerstvo zdravotníctva v reakcii jeho reči vyvrátilo dvomi grafmi.

Susedné Rakúsko pristúpi od 1. februára k povinnému očkovaniu proti SARS-CoV-2. Tým, čo vakcínu odmietnu, hrozí pokuta alebo väzenie. Rakúsko tiež ako prvý štát západnej Európy nariadilo prísny lockdown. Cez víkend si tieto zmeny vyžiadali masívne protesty.

Slovensko je v opatreniach miernejšie. Od pondelka u nás platí lockdown len pre nezaočkovaných, ale v čiernych okresoch sa do hotelov, reštaurácií či aquaparku nedostanú ani očkovaní. Povzbudení Rakúskom začali politici poškuľovať aj po povinnom očkovaní.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) v sobotu skonštatoval, že cestou z pandémie by mohlo byť povinné očkovanie pre ľudí nad 65 rokov. Aktuálne o tom diskutuje s právnikmi a s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (SaS). Reakcia opozície prišla vzápätí.

Najnovšie autorské články