Podľa nového COVID automatu sa už bohoslužby nebudú môcť konať v doterajšom režime. Od pondelka sa do kostolov dostanú takmer výlučne už len zaočkovaní alebo tí, ktorí ochorenie prekonali.

Bohoslužby budú od pondelka výrazne obmedzené. V červenej, bordovej aj čiernej farbe COVID automatu sa ruší režim základ. Na omše sa tak nedostanú ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní alebo neprekonali ochorenie pred menej ako 180 dňami. Aj účasť testovaných je však len v teoretickej rovine.

Ako vyplýva z novej vyhlášky hlavného hygienika, od pondelka sa v okresoch v červenej, bordovej aj čiernej fáze COVID automatu v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonavší) bude môcť zúčastniť na bohoslužbe maximálne šesť osôb. A to bez rozdielu kapacity chrámu. Režim základ sa bude môcť uplatniť jedine pri obradoch krstu a sobáša. Maximálna kapacita je tu však stanovená na šesť osôb, a to vo všetkých troch fázach (červená, bordová, čierna) COVID automatu platných na Slovensku od budúceho týždňa.

Výrazne menej osôb sa dostane na bohoslužby aj v režime OP (očkovaní, prekonavší). V červených okresoch to bude maximálne 200 osôb, v bordových 100 a v čiernych len 50.

(viac…)
Najnovšie autorské články