21. novembra, 06:34

Do škatule od topánok zabaľte lásku a pošlite ju seniorom

Do škatule od topánok zabaľte lásku a pošlite ju senioromObdarované seniorky z Martina v roku 2020. Foto: Erika Ďurčová/TASR

Po štvrtý raz sa koná zbierka, v ktorej dokážete zabaliť lásku do krabice od topánok. Darček môžete na Vianoce poslať seniorom na celom Slovensku. Zbierka potrvá od 19. novembra do 2. decembra 2021.

Autorkou myšlienky je Jana Galatová, ku ktorej sa pridala Silvia Slobodová. Myšlienka založiť zbierku prišla celkom spontánne, ako Štandardu prezradila Galatová. S podobnou zbierkou sa Galatová stretla už v zahraničí. Bola to však zbierka hračiek a písacích potrieb pre deti, kde ľudia nosili podobné krabice do kostola a potom ich posielali do rozvojových krajín.

„Neskôr sa mi táto spomienka spojila s reálnou túžbou pomôcť osamelým starým ľuďom na Slovensku. Tých som často videla v nemocnici, kde som navštevovala svoju chorú maminku, ako tam ležali prevezení zo zariadení pre seniorov bez návštev, celkom osamelo. Vznikla preto iniciatíva, ktorá mala motivovať ľudí sa zapojiť a venovať nečakaný darček osamelým starým ľuďom v zariadeniach pre seniorov,“ opisuje Galatová začiatky.

Ako sa zapojiť do zbierky? Je to jednoduché. Stačí sa ozvať kontaktnej osobe, ktorá balíček odovzdá konkrétnemu zariadeniu pre seniorov. Počet kontaktných osôb sa od vzniku rozšíril a teraz ich je približne 200 takých, čo sa snažia spríjemniť seniorom sviatky.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.