20. novembra, 07:15

Rímsky týždeň: Pápeža vraj vypočúvali ako svedka v procese s kardinálom Becciuom a inými

Rímsky týždeň: Pápeža vraj vypočúvali ako svedka v procese s kardinálom Becciuom a inýmiNa snímke kardinál Giovanni Angelo Becciu v roku 2018 v Košiciach. Foto: TASR/Milan Kapusta

Ďalšie pojednávanie v „maxiprocese“ s kardinálom Becciuom a inými, cirkevné hnutia aj pápežove cesty. Toto boli, spolu s návštevou chorvátskeho prezidenta u pápeža, nosné témy vatikanistov uplynulého týždňa.

Pápeža Františka vraj vypočúvali ako svedka v súvise s megaprocesom s kardinálom Giovannim Angelom Becciuom a inými obžalovanými. Povedal to Luigi Panella, jeden z obhajcov na ďalšom pojednávaní vo Vatikáne, ktoré sa týka vatikánskych financií. Odvolal sa na dôkazný audiovizuálny materiál.

„Tento úrad nikdy nevypočul Svätého Otca v zápisnici,” zdôraznili sudcovia miništátu s tým, že sú im známe pontifikove slová o prípade „v iných súvislostiach“. Odkázali na pontifikovu tlačovú konferenciu v lietadle z Tokia do Ríma v roku 2019. Podľa nich sa objavili mnohé nepodstatné vyhlásenia a sťaznosti na takzvané investigatívne tajomstvo ohľadne dôkazného materiálu. Ten má vyše 115 hodín a podľa obhajoby je rozmazaný a zostrihaný. Obhajoba pripomenula nedostatok času na konzultáciu.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.