Obžalovaného bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska zadržala v utorok (15.12.) v poobedňajších hodinách polícia. Stalo sa tak po odročení verejného zasadnutia na Najvyššom súde SR v kauze televíznych zmeniek z dôvodu jeho práceneschopnosti. TASR o tom informoval obhajca Marek Para.

„Potvrdzujem, že na základe procesných úkonov odvolacieho súdu bol včera v poobedňajších hodinách zatknutý Pavol Rusko. Ďalší postup bude známy v priebehu dnešného dňa,“ konkretizoval Para.

Pavol Rusko sa na utorkové odvolacie konanie v kauze zmeniek, kde figuruje ako obžalovaný spoločne s podnikateľom Marianom Kočnerom, nedostavil. Jeho advokát informoval, že po pondelňajšom (14.12.) útoku na jeho osobu ho vyšetrili v ružinovskej nemocnici a následne mu všeobecný lekár Peter Lipták vystavil práceneschopnosť.

Pochybujú o útoku

Tú spochybnili prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta aj právny zástupca poškodenej TV Markíza Daniel Lipšic. Obaja to pokladali za obštrukciu od obžalovaného. Lipšic navrhoval senátu NS SR vydanie príkazu na zatknutie a dodanie do väzby.

Senát napokon pojednávanie v kauze zmeniek odročil na 12. a 13. januára budúceho roku. V prvý deň plánovaného zasadnutia je na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku vytýčené aj pojednávanie so Štefanom Á. v kauze ďalších zmeniek, kde Marian Kočner a Pavol Rusko majú vypovedať ako svedkovia. Senáty ŠTS a NS SR sa podľa informácií TASR budú musieť zjednotiť na zmene jedného z termínov.

(TASR)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.