8. novembra, 11:21

Video: Poľské hranice dostávajú zabrať. Z Bieloruska k ním mieri vlna migrantov

Video: Poľské hranice dostávajú zabrať. Z Bieloruska k ním mieri vlna migrantovFoto: Twitter

Na hraniciach Poľska a Bieloruska sa zdvihla masívna karavána migrantov. Po niektorých konfliktoch so štátnymi zložkami poľský minister obrany cez víkend uviedol, že stojí za pohraničnou strážou. Opakovanie podobného scenára by v budúcnosti mohol obmedziť masívny pohraničný múr, ktorý chcú Poliaci stavať už tento rok.

Migračná kríza na severe Európy neutícha. Najnovším dôkazom o tom sú zábery karavány prisťahovalcov, ktorí mieria z Bieloruska k poľským hraniciam. Na sociálnej sieti Twitter ich uverejnil portál Liveuamap, ktorý monitoruje dianie vo východnej časti starého kontinentu.

Na publikovaných videách vidieť stovky ľudí, ktorých zvýšený pohyb odštartoval počas víkendu. Dav pôsobí pokojne, no poľský rezort obrany sa cez víkend posťažoval na agresívne správanie niektorých cudzincov.

„Situácia na hraniciach je čoraz napätejšia. Takýto stav je dnes takmer bežný. Všetci by sme mali byť vďační našim vojakom a dôstojníkom pohraničnej stráže za ich službu,“ nechal sa cez víkend počuť šéf tohto rezortu Mariusz Błaszczak.

„Ale čoskoro zase nejaký užitočný idiot napíše o týraní žien a detí a o ‚vrahoch z pohraničnej stráže‘. Toto je prakticky vojna,“ opisuje aktuálne dianie známy poľský novinár a komentátor Łukasz Warzecha.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.