6. novembra, 14:22

Nemecko: Muž útočiaci nožom vo vlaku vážne zranil troch ľudí. Podozrivý je 27-ročný Sýrčan

Nemecko: Muž útočiaci nožom vo vlaku vážne zranil troch ľudí. Podozrivý je 27-ročný SýrčanNa snímke vlak Intercity Express stojí v nemeckom Seubersdorfe. Viacero ľudí v ňom v sobotu utrpelo zranenia po útoku nožom. Foto: TASR/DPA

Traja ľudia utrpeli v sobotu vážne zranenia pri útoku nožom vo vysokorýchlostnom vlaku v Bavorsku, informoval tamojší Červený kríž. Nemecká polícia oznámila, že jej privolaní príslušníci zadržali muža podozrivého z tohto činu. Je to údajne 27-ročný Sýrčan.

Polícia prijala o 9.20 h tiesňové volanie, podľa ktorého došlo vo vlaku Intercity Express (ICE) na trati medzi Regensburgom a Norimbergom k útoku na cestujúcich. Úrady dosiaľ neposkytli bližšie podrobnosti o podozrivom, možnom motíve ani zranených, aj keď polícia ubezpečila, že žiadne nebezpečenstvo už nehrozí.

Zdroje z bezpečnostných zložiek pre DPA uviedli, že podozrivým je údajne 27-ročný Sýrčan. Podľa denníka Bild zadržali muža „arabského pôvodu“, ktorý môže mať psychické problémy, pričom vo vlaku kričal o pomoc.

Bild i zdroje DPA uviedli, že zranení boli najmenej traja ľudia, dvaja z nich vážne. Policajná hovorkyňa uviedla, že nikto z nich nebol v ohrození života.

Na snímke dvaja policajti kráčajú na železničnej stanici v nemeckom Seubersdorfe. Viacero ľudí utrpelo v sobotu zranenia pri útoku nožom vo výsokorýchlostnom vlaku v Bavorsku. Foto: TASR/DPA

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.