Jiří Písařík, majiteľ skrachovanej spoločnosti Bohemia Energy, sa pokúsil presunúť niektoré svoje nehnuteľnosti na virtuálne firmy. Tvrdí to česká strana Piráti. Takéto konanie by mohlo ovplyvniť aj odškodnenie jej bývalých klientov. Mestský súd v Prahe predbežným opatrením niektorým prevodom zabránil. Bohemia Energy je matkou slovenskej Slovakia Energy.

Písařík sa spolu so svojou manželkou podľa analytikov českej parlamentnej strany Piráti pokúsili presunúť svoje nehnuteľnosti v hodnote stoviek miliónov českých korún na virtuálne firmy. Písařík sa 18. októbra pokúsil previesť budovy a byty na pražskom Smíchově na spoločnosť Cloud Company, ktorá sídli na rovnakej adrese ako takmer 4-tisíc ďalších spoločností. Podozrivé je aj to, že konateľ tejto spoločnosti figuroval v 4 500 ďalších podnikoch.

„Rovnakým spôsobom postupoval Jiří Písařík pri prevode svojich budov a pozemkov v pražských Nuslích na spoločnosť Bright Color. Opäť išlo o virtuálnu spoločnosť,“ uviedli vo svojom vyhlásení Piráti, podľa ktorých túto transakciu zablokoval 26. októbra Mestský súd v Prahe.

Vysoký cenový skok

Najnovšie autorské články