Sestry Fialkové prežili v tretej časti Svetového pohára v biatlone jeden z najhorších úvodov sezóny. Značný výpadok formy zapríčinila povinná karanténa, ktorá vyradila biatlonistky z dvoch súťažných kôl a podstatnej časti tréningov. Slovenky tak naďalej ostávajú bez bodového zápisu.

„Je to poriadna facka. Asi aj reálny obraz, kde sa nachádzam,“ priznala si po prvých pretekoch naša najlepšia biatlonistka Paulína Fialková. V piatkovom šprinte v rakúskom Hochfilzene vybuchla na strelnici so štyrmi chybami a bežecky výrazne zaostala za svojím štandardom. 86. priečka jej nestačila na bodový zápis ani kvalifikáciu do stíhacích pretekov v nedeľu.

Flintu do žita však nehádže. „Ešte mám veľmi na čom pracovať. Samozrejme, nebudem to vzdávať po prvých pretekoch. Verím, že sa rozbehnem a že to príde. Každé nové preteky budú šanca, ako sa niekam krôčik po krôčiku posunúť. Samozrejme, myslím už na január a február.“

Stabilnejší výkon podala jej mladšia sestra Ivona, ktorá sa dokázala kvalifikovať do nedeľňajšej stíhačky. Hoci predviedla lepšiu streľbu i rýchlejší beh než sestra, za elitnou skupinou i tak zaostala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.