Bývalý riaditeľ televízie Markíza obžalovaný Pavol Rusko je práceneschopný potom, ako mal byť v pondelok (14. 12.) napadnutý. Bol ošetrený v ružinovskej nemocnici a prepustený a od utorka je práceneschopný. Uviedla to na úvod verejného zasadnutia Najvyššieho súdu SR v kauze televíznych zmeniek predsedníčka senátu.

NS SR bolo doručený v utorok ráno list, že o stave Pavla Ruska informovala v pondelok večer obhajcu Mareka Paru manželka obžalovaného. Pavol Rusko má zranené oči a dýchacie cesty. V tomto prípade už bolo podané trestné oznámenie voči neznámemu páchateľovi.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta krátko pred začatím zasadnutia médiám uviedol, že informácie o hospitalizácii Pavla Ruska. ho "neprekvapujú, neverí na náhody a že senát musí konať". Na odvolacie konanie zatiaľ eskortovali obžalovaného a neprávoplatne odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Para navrhuje vzhľadom na aktuálny stav, aby vec Pavla Ruska. vylúčil senát na samostatné konanie a v nej v utorok a v stredu (16. 12.) rozhodoval. Od Pavla Ruska nemá písomný súhlas na pojednávanie v neprítomnosti.

Súdny proces

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.