Počty nových prípadov ochorenia COVID-19 prudko rastú nielen na Slovensku. Podobný scenár zažívajú tiež susedné štáty. Prudký nárast infekcií hlásia z Česka, Maďarska, Rakúska aj Poľska, ktoré je na tom zatiaľ najlepšie. Najviac obetí covidu v prepočte na počet obyvateľov hlási Maďarsko.

V utorok (26. 10.) odhalili PCR testy na Slovensku vyše 4 700 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je zatiaľ najviac od začiatku tretej vlny epidémie covidu aj od začiatku roka.

K piatim tisícom nových prípadov denne sme sa podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) blížili naposledy začiatkom januára. Vlani koncom októbra pribúdalo menej ako 3-tisíc nových prípadov denne.

Hospitalizovaných je momentálne 1 352 pacientov s covidom alebo podozrením naň, potvrdené ochorenie má z toho 1 270 ľudí. Drvivá väčšina z nich nie je podľa ministerstva zdravotníctva zaočkovaná. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 121 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje až 127 osôb.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.