Poslanec Národnej rady a predseda Smeru Robert Fico sa stal v lete tohto roka cieľom zlodejov. Z jeho kancelárie v centrále strany ktosi odcudzil nemalú hotovosť a cenné mince. Všetko v čase, keď sa expremiér nachádzal na Kréte, kde namiesto dovolenky absolvoval covidovú karanténu. Fico tiež hovorí, že zaočkovaný nie je, mal ľahký priebeh covidu, no po jeho prekonaní sa stále zotavuje a označuje ho ako strašnú chorobu. Podrobnosti líčil „chlapcom“ na poľovníckej chate, z ktorej do médií unikli policajné videozáznamy.

Záznamy z informačno-technologických prostriedkov, ktoré sa dostali do médií, zachytávajú Roberta Fica s oligarchom Miroslavom Bödörom, synom bývalého policajného šéfa Pavlom Gašparom, advokátom Marekom Parom a bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Nahraté mali byť na poľovníckej chate medzi júlom a septembrom tohto roka. Súd použitie ITP údajne odobril v prípade údajného sledovania pytliakov a to, že na sledovanú chatu chodili Fico a spol., má byť zhoda okolností.

Vo videu, ktoré bolo podľa portálu Postoj nahraté 19. augusta, sa líder Smeru baví s mladým Gašparom, právnikom Parom a Miroslavom Bödörom, ktorého syn Norbert je vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenia vo viacerých veľkých kauzách.

Dovolenka v karanténe

Fico prítomných oslovuje familiárne „chlapci“ a rozpráva im o svojom zážitku z dovolenky na Kréte. Tretí deň po príchode na grécky ostrov skončil expremiér s covidom v nemocnici, kam ho previezli, keď podľa vlastných slov odpadol na hotelových raňajkách.

„11 dní som bol zatvorený v jednej klimatizovanej miestnosti, takto som sa pozeral na more, ale oni ma stále nechceli pustiť, pokiaľ nemám PCR,“ líčil Fico príbeh svojim známym. S argumentom, že v Grécku môže trvať aj dva mesiace, kým sa človek dostane na PCR, sa rozhodol predseda Smeru odísť z Grécka na Slovensko zrejme bez testu.

Fico v uniknutom zázname z 19. augusta hovorí aj o tom, že priebeh ochorenia COVID-19 bol u neho podobný chrípke. Dodáva však aj to, že nevládze cvičiť tak, ako bol denne zvyknutý. Na otázku Pavla Gašpara, či je proti covidu zaočkovaný, odpovedá opakovane nie.

Strašná choroba

Ficov odmietavý postoj k očkovaniu je známy. „Robert Fico nie je zaočkovaný a nechce sa dať zaočkovať. V očkovaní vidí len biznis farmafiriem,“ uviedol hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút pre Štandard v reakcii na správy o tom, že niekto sfalšoval covid pas Roberta Fica a uviedol v ňom, že je proti chorobe očkovaný.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.