Aj v Afganistane je vyššia úroveň dodržiavania ľudských práv, povedal Harabin na súde, keď ho policajti vyzvali, aby si nasadil rúško. Potom na nich kričal, aby si vyzliekli uniformy, ako vidno vo videozázname udalosti. Prišiel na proces s vydavateľom a šéfom časopisu Zem a Vek Tiborom Eliotom Rostasom, ktorý čelí obžalobe pre šírenie extrémistických materiálov, hanobenie národa a podnecovanie rasovej nenávisti.

Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR (NS SR) Štefan Harabin si dnes pri vstupe do budovy NS SR odmietol nasadiť rúško. Argumentoval tým, že mu to nijaký zákon ani Ústava SR neprikazuje. Na súd prišiel v sprievode obžalovaného Tibora Eliota Rostasa, ktorý rúško odmietol tiež.

Harabin neuposlúchol ani výzvu príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže, aby si nasadil rúško a kričal na nich, aby si vyzliekli uniformy. „Aj v Afganistane je vyššia úroveň dodržiavania ľudských práv," povedal Harabin. Príslušníci ZVJS následne zavolali policajnú hliadku. Harabin však argumentoval, že v budove súdu nemajú žiadnu právomoc. Policajti Harabinovi oznámili, že ho nahlásia regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Následne budovu opustili.

Keďže si obžalovaný, ako aj Harabin odmietli nasadiť rúška aj pri vstupe do pojednávacej miestnosti, dnešné verejné zasadnutie sa uskutoční bez nich. Harabin v tejto súvislosti kričal, že predseda senátu Peter Paluda porušuje zákon. Rovnako prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Tomášovi Honzovi opakovane povedal, že je zločinec.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.