Stretávanie a rozhovory Fica, Kaliňáka, advokáta Paru, Gašparovho syna a Bödörovho otca nie je Gorilou 2.

Táto kauza a Gorila nemajú spoločné takmer nič. To porovnanie vypovedá viac o mentalite novinárov, ako o novej Gorile. Ale rozoberme si to postupne.

To, čo sme sa dozvedeli z nahrávky, je že Fico s Kaliňákom nesú politickú zodpovednosť za políciu, za celý systém, ktorý tu roky fungoval. Za Gašpara v polícii, za Bödöra, za Makóa, za to všetko. Fico sa k tomu hlásil pred voľbami, hlási sa k tomu aj dnes. Preto Kaliňákových a svojich ľudí volá politickými väzňami. Samozrejme, že nimi nie sú, to dokazujú priznania a vyšetrovanie, ale ak sa hlási ku Gašparovi, koho môže prekvapiť, že sa stretáva s Gašparovým synom?

A koho už len môže prekvapiť, že Kaliňák sa s mladým Gašparom úplne chladne cynicky dohaduje, že nomináciu Makóa „zhodí“ na nebohého Lučanského?! Ako môže hocikoho v tejto krajine prekvapiť akékoľvek ďalšie klamstvo Roberta Kaliňáka?

Z včerajších Aktualít sme sa nedozvedeli nové nič, len sa potvrdilo to, čo všetci dávno vieme. Snaha „odstrihnúť sa“ od Makóa je navyše nedôveryhodná a nevierohodná. Je to vlastne smiešne.

Toto nie je Gorila 2.

Gorila bol dobre utajený prepis, ktorý dlhšie koloval v prostredí malej skupiny ľudí (aj médií), ale verejnosť o tom netušila. Keď sa tento prepis zverejnil, krajina z toho bola v šoku. Aj keď nie celá, stačí si spomenúť ako napríklad Lucia Žitňanská bránila nominantku SDKÚ Annu Bubeníkovú vo Fonde národného majetku.

Teraz je to presne naopak.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.