Príroda ukázala svoju silu. Na hrebeni Tatier na slovensko-poľskej hranici dala do pohybu obrovskú masu skál. Niektoré boli veľké ako osobné auto.

Turisti na poľskej strane Tatier zažili desivý pohľad. V piatok pri túre okolo plesa Morské oko, ktoré je len pár hodín od populárneho vrcholu Rysy, začuli ohlušujúci hrmot. Z hrebeňa Mengusovských štítov tvoriacich hranicu s Poľskom sa odtrhli masívne skalné bloky, niektoré z nich veľké ako osobné auto.

Pohotový turista Adam Sosnowski stihol prírodný úkaz nakrútiť na mobilný telefón. Medzi prvými o udalosti informoval poľský športový portál Tatromaniak. Jemné hrmenie sa postupne zmenilo na divokú riavu skál rozsýpajúcu sa po severnom úbočí tatranských vrcholov.

Podľa poľských médií skalná lavína nikoho nezasiahla, hoci do Mengusovského sedla vedie z poľskej strany turistický chodník. Poľskí záchranári momentálne preverujú, či je schodný, uvádza portál Gazeta.pl. Kedysi do sedla viedla značka zo slovenskej strany, dnes už je zrušená. Z tej poľskej sa tam naďalej dostanete, ale musíte počítať s náročným výstupom v exponovanom teréne. Viac sa dočítate napríklad tu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.