25. októbra, 10:18

Vyhovuje Slovákom práca z domu? Sťažujú sa najmä ľudia, ktorí nebývajú sami

Vyhovuje Slovákom práca z domu? Sťažujú sa najmä ľudia, ktorí nebývajú samiIlustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Viac ako tretina slovenských zamestnancov priznala v prieskume negatívne dosahy práce z domu na súkromie, ľudia často označovali aj problémy v štúdiu či vo finančnej oblasti. O duševné zdravia sa začali viac zaujímať najmä mladšie ročníky.

Až 42 percentám zamestnancov pandémia negatívne zasiahla pracovný život. Potvrdil to prieskum HR Pulse, ktorý realizovala spoločnosť Profesia spolu s iniciatívou Open HR fórum. Viac ako tretina ľudí priznala tiež negatívne dosahy na súkromie. Zamestnanci často označovali aj problémy v štúdiu a vo finančnej oblasti.

Viac negatív ako pozitívnych skúseností

Za najviac náročné respondenti počas práce z domu označovali ustráženie si svojho pracovného času. Tento problém má až 41 percent zamestnancov. Ďalších 30 percent respondentov prezradilo, že ich počas práce z domu trápi neschopnosť sústrediť sa. Oblasti, ktoré nám počas práce z domu robia najväčší problém, sú tiež zladenie rodiny a práce, vytvorenie pracovného priestoru či udržiavanie kontaktu s kolegami. Naopak, z prieskumu vyplynulo, že zamestnanci nemajú takmer žiadne problémy s novými požadovanými digitálnymi zručnosťami a dohadovaním stretnutí online. Na tieto veci si pracovníci zvykli a vedia sa im prispôsobiť.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.