AKTUALIZOVANÉ V žiadnom inom štáte boj proti pandémii nekomplikujú dvaja expremiéri, uviedla ministerka Veronika Remišová na margo Petra Pellegriniho a Roberta Fica. Očkovaným by dala pri pandemických opatreniach viac voľnosti. Pripomenula, že kým v súčasnosti obaja očkovanie spochybňujú, v minulosti presadzovali povinné očkovanie pre deti pred nástupom do škôlky. Remišová vyhlásil, že nepodporí lockdown ani reformu súdnictva.

V žiadnom inom štáte nie sú dvaja bývalí premiéri, ktorí svojej vláde „hádžu polená pod nohy" v boji proti pandémii koronavírusu. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to na margo Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD) skonštatovala vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Zároveň kritizovala opozíciu za to, že v čase pandémie zvoláva verejné zhromaždenia s účasťou prevažne starších ľudí. To je podľa ministerky vrcholne nezodpovedné.

„Momentálne úlohou štátu, ale aj politikov, či už opozičných alebo koaličných, je nabádať ľudí, aby chránili seba, aby chránili svoju rodinu a aby chránili Slovensko," povedal Remišová. Predseda opozičného Smeru-SD Fico však podľa nej robí opak, keď nabáda ľudí, aby sa neočkovali.

Lockdown ani súdnu mapu nepodporí

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.