Reforma zdravotníctva a súdnictva naďalej rozdeľujú vládne strany. Boris Kollár obe blokuje a poukazuje na chyby ministrov. Tvrdí, že ľudia v regiónoch ich nechcú. Peter Pellegrini vidí chybu priamo v premiérovi, ktorý je podľa neho neschopný a nedokáže vyriešiť spory medzi koaličnými partnermi. Kollár a Pellegrini opäť našli v diskusnej relácii spoločnú reč vo viacerých témach.

Boris Kollár (Sme rodina) pokračuje v kritike reformy nemocníc a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ale zároveň tvrdí, že nechce rozbíjať vládu. Hovorí, že chodí do regiónov, kde sú ľudia nervózni. „Personál sa bojí, nevedia, či budú presunutí, či sa zrušia nemocnice. Oni sa nepresťahujú, ale rovno nám utečú pracovať do Rakúska a Nemecka,“ vyhlásil v relácii TA3 V politike.

Reformu označil za nezmysel. Odmieta za ňu zahlasovať, pretože podľa neho nepomáha ľuďom. Postoj zmení, ak reformu podporia regióny.

"Viete, čo je to dostať sa z Novej Sedlice do nemocnice v Snine? A viete, čo by to bolo, keby sa zrušila a ľudia by museli cestovať až do Bardejova?" vyhlásil Kollár.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.