Krajniak sa ospravedlnil, že Investigatívne centrum Jána Kuciaka neinformoval v polovici septembra, keď sa zaujímali o informácie, zdôvodnil to žiadosťou zo strany polície.

Ide o jednu z najväčších káuz z obdobia súčasnej vlády. Pezinský úrad práce neoprávnene vyplatil peniaze zo štátnej pomoci firmám, ktoré možno označiť za schránkové. Podľa zistení Investigatívneho centra Jána Kuciaka mohlo ísť až o 24 miliónov eur. Podrobnejšie zistenia ICJK možno nájsť tu.

Minister Krajniak, pod ktorého spadá Úrad práce, bol médiami obvinený, že nemal záujem osobne na vznesené obvinenia reagovať. V diskusnej relácii TV JOJ sa ho zastal jeho predseda Boris Kollár. V relácii vo štvrtok večer povedal: "To je, ako keď máte zamestnankyňu v banke na pobočke a ona sa rozhodne večer si z kasy zobrať 100 000 eur," ilustroval problém Kollár. Podľa neho za to nie je zodpovedný ani bývalý či súčasný riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a ani sám minister Krajniak. Naopak, ostatní koaliční partneri boli zdržanliví. Krajniak, ktorý mal plánovanú dovolenku, sa k téme najskôr vrátil v tlačovej správe, dnes vydal ďalšie osobné vyhlásenie.

V ňom tvrdí, že o žiadnu kauzu, ktorá by spochybňovala jeho konanie, nejde, keďže hneď ako sa o tejto sprenevere dozvedel, konal a kontaktoval políciu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.