Nadpolovičná väčšina Francúzov súhlasí s tým, že krajine hrozí veľká výmena pôvodného európskeho obyvateľstva. Podobný počet ľudí sa taktiež obáva tohto fenoménu. Tak znejú výsledky prieskumu v krajine galského kohúta.

Veľká časť francúzskych občanov sa obáva vyhynutia pôvodného belošského obyvateľstva krajiny, odhalil prieskum spoločnosti Harris Interactive pre denník Challenges. Tieto obavy pritom nemajú len národno-konzervatívni voliči, ale aj republikáni či socialisti.

Ide o tému, ktorá sa opäť dostala do verejnej diskusie vo Francúzsku vzhľadom na blížiace sa prezidentské voľby. Najviac tomu podľa denníkov Challenges a Le Figaro dopomohol stále nepotvrdený prezidentský kandidát Eric Zemmour, niekedy nazývaný aj francúzsky Trump.

https://dennikstandard.sk/124420/hviezda-zemmour-vzide-z-francuzska-konzervativna-alternativa-proti-bruselsko-berlinskemu-progresivizmu/

Otázka v prieskume bola vytvorená podľa definície tvorcu samotného konceptu "veľkej výmeny" Renauda Camusa: „Európskemu belošskému a kresťanskému obyvateľstvu hrozí vyhynutie z dôvodu moslimskej imigrácie z prostredia Magrebu [severozápad Afriky, pozn. red.] a černošskej Afriky. Myslíte si, že podobný fenomén sa odohráva vo Francúzsku?“

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.